KONST / Litografier / Litografi 6182229
nr 618 2229
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Litografi, Hans Kajtorp (1916-1991), 'Vid runda bordet' 1981, 105/160, 37x53cm, signerad, ramad
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 januari 2010
kl 19:48:39
10/1 21:47:55
Hans Kajtorp
Läs mer om Hans Kajtorp